اخبار پارک : توسعه فناوری ماموریت اصلی وزارت علوم است 1397/12/25
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل: توسعه فناوری، یکی از ماموریتهای اصلی وزارت علوم و محصول نسل سوم دانشگاهها است
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان اردبیل، نشست تخصصی و عقد قرارداد در خصوص همکاریهای مشترک با حضور روسای پارک علم و فناوری و دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل و جمعی از همکاران صبح امروز شنبه مورخ 25 اسفند در دفتر سرپرست مدیریت امور استانی دانشگاه فرهنگیان اردبیل برگزار شد.

در این نشست، حبیب ابراهیم پور، مدیریت بر دانشگاه را مدیریت بر نخبه ها بیان کرد و آن را پیچیده ترین نوع مدیریت دانست و افزود: محور اصلی فعالیت های وزارت علوم، علم، تحقیقات و فناوری است و در این بین فناوری قسمت مغفول مانده وزارت علوم است که تحت عنوان پارک علم و فن آوری سال هاست فعالیت خود را آغاز نموده و حلقه اتصال بین وزارت علوم با جامعه است.

رییس پارک علم و فناوری آشنایی و بازدید دانشجومعلمان از واحدهای فناور پارک علم و فناوری را بسیار مفید دانست و تصریح کرد در واقع آنان خواهند آموخت که در پارک علم و فناوری هر ایده ای در کمترین زمان می تواند به یک محصول تبدیل شده و وارد بازار شود و بر این اساس از کنار ایده پردازی ها و خلاقیت های دانش آموزان خود به راحتی عبور نخواهند کرد. 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان اردبیل، نیز فرهنگ سازی جایگاه علم و فناوری در میان دانشجومعلمان را بسیار مهم دانسته و بیان کرد که هرگاه از هر نوع توسعه ای صحبت کنیم همه نگاه ها به سمت آموزش و پرورش خیره می شود در حالی که ارجح تر از آن تربیت دانشجومعلمان است. وی افزود: اگر بخواهیم دانشجو معلمان ذهنیت کارآفرینی را به دانشجوآموزان خود منتقل کنند نیازمند حضور واقعی در پارک علم و فن آوری هستیم و دانشگاه فرهنگیان و پارک علم و فن آوری می توانند گام های مؤثری در راستای توسعه بردارند.
 
شایان ذکر است در پایان نشست، قرارداد همکاری مابین دانشگاه فرهنگیان اردبیل و پارک علم و فناوری به امضا رسید.