پارک علم و فناوری استان اردبیل چهار شنبه 28/9/1397 - 2018/12/19        
صفحه اصلی > اخبار
آمار سایت
 مرورگر : Unknown
 آدرس آی پی : 54.163.19.57
  کل بازدید : 462219 نفر
 بازدید امروز : 33 نفر
  نفرات آنلاین : 1 نفر


اخبار پارک : برگزاری 5دوره با رویکرد اشتغال و در آمد زایی در سال آینده 1396/12/10
رئیس پارک علم وفناوری استان اردبیل، پارک علم و فناوری سرمایه منابع انسانی را مقدم می‌داند
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل:
پارک علم و فناوری سرمایه انسانی را مقدم می‌داند/برگزاری 5 دوره‌ با ر‌ویکرد اشتغال و درآمدزایی در سال آینده 
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: پارک علم و فناوری تلاش می‌کند تا با تقدم و اولویت دادن به منابع انسانی زمینه تحول در حوزه اشتغال و درآمدزایی را فراهم کند.
عبدالقیوم قلی‌پوری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه علمی – کاربردی آرمان سوله در اردبیل اظهار کرد: پارک علم و فناوری یکی از اولویت‌های اصلی خود را ارتقای توانمندی و مهارت افزایی و همچنین اشتغالزایی فراگیر قرار داده تا بتواند از ظرفیت نیروی انسانی در این حوزه استفاده و بهره ببرد.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا پارک علم و فناوری از چند سال پیش به عنوان یک بستر مناسب فعالیت‌های خود را در تحقق اهداف اصلی خود در تربیت و انتقال مهارت‌های مورد نیاز انجام داده چرا که سرمایه‌گذاری در این بخش توانمندی ما را افزایش خواهد داد.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل به وجود شخصیت‌های برجسته از این استان در سطح ملی نظیر علی دایی، رضازاده و ... اشاره و بیان کرد: ما نیز باید در تربیت و انگیزه‌بخشی به نیروی انسانی در مسیر توسعه گام برداریم تا با استفاده از ظرفیت‌های زمان و مکان خوب تربیت و تعالی نیروهای شایسته و توانمندی را شاهد باشیم.
قلی‌پوری ادامه داد: باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما در کنار پارک بهترین و شایسته‌ترین فضا را برای تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص فراهم کنند که ما در این زمینه اعلام آمادگی می‌کنیم و توان آن را داریم تا در انجام این ماموریت حساس به وظیفه خطیر خود عمل کنیم.
وی استقبال از ایده‌های نو و خلاقانه را در تبدیل فکر کارآمد به ارزش افزوده و ثروت عظیم و دست یافتنی را یادآور شد و افزود: به یقین انسان فقیر ذهن فقیر و ناچیزی خواهد داشت در حالی که انسان متخصص، ماهر و توانمند خود عامل و عنصر اصلی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی است که به یقین در چنین شرایطی کانونی برای شکوفایی و خوداتکایی براساس بهترین شرایط زمانی و مکانی فراهم می‌آید.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: پارک علم و فناوری در کنار همه مجموعه‌ها یک سفره عظیمی را برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی فراهم کرده که همه می‌توانند سر این سفره بنشینند و از آن متنعم شوند به شرطی که آداب این سفره را به خوبی رعایت کنند.
قلی‌پوری تصریح کرد: پارک علم و فناوری در این سه چهار سال اخیر با اقدامات شایسته کارنامه‌ای قابل قبول در ایجاد فضای خلاقانه و سپردن کار به جوانان و نوجوانان برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی مهیا کرده که امیدواریم همه از این بستر و شرایط بهترین بهره را ببرند.
وی به دو آرزو و آرمان بلند خود در استان اردبیل در ایجاد فضای اشتغال آبرومند برای جوانان و ایجاد درآمدزایی در هر موقعیت و شرایطی را هموطنان اشاره کرد و گفت: بنده در سلسله نامه‌هایی که به استانداران قبلی و فعلی نوشتم این نکته را یادآور شدم که اشتغال منجر به درآمدزایی نمی‌شود بلکه درآمدزایی مقوله‌ای متفاوت است که با توان‌افزایی و مهارت‌آموزی می‌تواند زمینه این امر فراهم آید.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از برگزاری 5 دوره آموزشی در سال آینده برای عموم مخاطبان خبر داد و بیان کرد: این دوره‌ها که با محوریت درآمدزایی برای هر کس در هر جایگاه و هر موقعیتی برگزار می شود رویدادی مناسب خواهد بود تا همه اقشار مختلف جامعه که نسبت به این مساله حساس هستند به آرزوی دیرین خود در بخش درآمدزایی دست یابند.
قلی‌پوری یکی از ویژگی‌های درآمدی را در کنار توجه به توانمندی‌های خدادادی پرهیز از نگاه سلیقه ای به مسایل اعلام کرد و افزود: باید روحیه همگرایی و تعامل و همکاری را با مشارکت جمعی افزایش دهیم و نسبت به اجرای توانمندی‌های خود تلاشی جدی داشته باشیم.


صفحه اصلی   |   گالری تصاویر   |   پرسش و پاسخ   |   مدیریت سایت
کلیه حقوق این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان اردبیل می باشد Design and developing by Iransofts