پارک علم و فناوری استان اردبیل سه شنبه 3/2/1398 - 2019/4/23        
صفحه اصلی > اخبار
آمار سایت
 مرورگر : Unknown
 آدرس آی پی : 184.73.14.222
  کل بازدید : 510332 نفر
 بازدید امروز : 187 نفر
  نفرات آنلاین : 29 نفر


اخبار پارک : افتتاح اولین مرکز رشد واحدهای فناور گرمی بعنوان‌اولین مرکز رشد شهرستان های استان اردبیل 1397/11/06
با حضور دکتر کشمیری قائم مقام معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی افتتاح شد.
دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با حضور در دومین جلسه کارگروه نوآوری و فناوری شهرستان مغان اظهار کرد؛ اکنون یک تولد در حوزه علم و فناوری در گرمی رخ داده و مرکز رشد واحدهای فناور شروع به کار کرده که می بایست با مدیریت شایسته و توجه و تعامل مسئولین این شهرستان این موجود تازه تاسیس هر روز بالنده‌تر و شکوفاتر شود.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم در ادامه این جلسه که با استقبال بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولین، اعضای هیئت علمی و فعالان حوزه فناوری برگزار شد افزود؛ عزیزانی که از کارکرد پارک‌های علم و فناوری در دنیا و کشورمان مطلع هستند به خوبی می‌دانند که مراکز رشد نقش ارزنده و بی‌بدیل در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مناطق و ممالک مختلف داشته و ایجاد ارزش‌افزوده فوق‌العاده در حوزه‌های مختلف علوم و فنون را موجب می‌شوند. 

سیدحمایت میرزاده، نماینده گرمی و سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات فناوری مجلس شورای اسلامی عملکرد مراکز رشد در پارک‌های علم و فناوری را به یاد دادن ماهیگیری تشبیه کرد و گفت؛ امروز یکی از روزهای خاطرانگیز و به یادماندنی زندگی کاری بنده است زیرا تلاش دوساله ما به بار نشسته و یک مرکز با ویژگی منحصر به فرد، دانش‌محور و فناور را راه‌اندازی خواهیم کرد که خروجی کارش افزایش امید در جوانان مبتکر و نواندیش است. وی در ادامه افزود؛ فعالیت هد‌ف‌دار و تعاملی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در آموزش و پرورش می‌تواند نقش مکمل در چرخه دانش و فناوری در کشور و این شهرستان داشته باشد.

علی بهشتی، فرماندار شهرستان مغان ضمن آرزوی توفیق برای پرسنل مرکز رشد گرمی افزود؛ بدون تعارف هر کمکی از دستمان برآید برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای این مجموعه انجام خواهد داد چرا که به این راه و نتایج آن ایمان و اعتقاد داشته و دستگاه‌های اجرایی نیز دعوت می‌کنم از ظرفیت علمی و فنی این مرکز بهره لازم را ببرند.

در بخش پایانی این جلسه دکتر حبیب ابراهیم‌پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود؛ در پایش اولیه مرکز رشد واحدهای فناور گرمی موفق به پذیرش تعداد ۱۶ ایده قابل تجاری سازی در شهرستان مغان شده که ۹ ایده از این تعداد برای طی مراحل پیش رشد در این مرکز استقرار خواهند یافت.


صفحه اصلی   |   گالری تصاویر   |   پرسش و پاسخ   |   مدیریت سایت
کلیه حقوق این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان اردبیل می باشد Design and developing by Iransofts